A A+ A++
segueix-nos a:

Preguntes freqüents

Hi ha logopedes a les escoles?
En la plantilla del sistema educatiu públic i concertat NO hi ha logopedes. No hi ha raons objectives perquè no estiguem en els centres educatius.
Es fa "Logopèdia sense logopedes", però, els únics que tenen la formació completa i pertinent per a ocupar-se de tots els camps de la comunicació són els logopedes.
Se'ns permet treballar amb nens / es de 0-6 anys en els Serveis d'Atenció Primerenca (Article 20, apartat 1- B http://boib.caib.es/pdf/2010099/mp114.pdf) i amb els de qualsevol edat, sempre que ho fem amb caràcter privat.

Per què un logopeda pot treballar amb un nen en horari extraescolar i no ho pot fer en un centre educatiu?

Des del col·legi de logopedes es reivindica:

• Lluitar perquè els logopedes entrin en el sistema educatiu i s'integren en els centres.
• Reivindicar que la valoració, el diagnòstic i la intervenció en trastorns de comunicació, llenguatge, parla, audició, veu i funcions associades, sigui realitzada pels professionals de la Logopèdia, amb independència de l'edat, i de l'àmbit en el qual es produeix l'actuació (educatiu, sanitari o sociosanitari).
1
Carrer Simó Ballester n°9 Baixos CP/07011 Palma de Mallorca
Tel: 871 96 48 90 / e-mail: clib@clibalears.com
segueix-nos a:
Diseño y Programación Web: ViaFisio, S.L. - www.viafisio.com